Musíte být dívka, abyste mohli hrát hry pro dívky?

Přestože obvykle platí, že existují hry speciálně určené pro dívky a hry zaměřené spíše pro kluky, nemusí být vždy špatné, když si kluk zahraje nějakou tu hru určenou primárně pro dívky a naopak holka si zahraje hru určenou primárně pro kluka.

Typické hry pro dívky

Pokud jde o hry pro dívky, tak v zásadě lze říci, že existuje celá řada her, určených běžně pro dívky. Mezi konkrétní herní kategorie určené dívkám, patří zejména ty následující:

Barbie hry

Jak již název napovídá, tyto hry obsahují panenku Barbie (nebo nějakou její napodobeninu) v různých rolích. Asi nejčastěji se v kategorii Barbie her hrají takzvané oblíkačky, kdy panenku Barbie musíte obléknout pro různé příležitosti. Velmi často také panenka Barbie vystupuje v roli ochránkyně zvířat, jako třeba ve hře Barbie Care N Cure, kdy panenka Barbie hraje veterinářku a musí zachránit v časovém limitu všechna zvířata, která k ní jedou na pásu. Barbie hry jsou v drtivé většině případů určené pouze dívkám a pokud by je hrál kluk, nebudilo by to dobrý dojem a rozhodně by to vypadalo poněkud nepatřičně.

Holčičí hry

Do kategorie holčičích her patří nejčastěji oblíkačky (jiné než s panenkou Barbie) a také takzvané hry dekorační, kdy je úkolem hráče vyzdobit si dětský pokoj nebo jinou místnost v bytě či domě. I tyto hry hrají většinou pouze dívky a není divu, protože to jsou právě ony, kdo zajišťuje pohodlí domova a kdo se nejvíce stará o vybavení domácnosti, nákup nábytku, malování a tapetování.

Hry se zvířaty

Mezi hry se zvířaty patří celá řada různých her, ve kterých se vyskytují zvířata. Jednak jsou to klasické hry, kdy se máte o zvířata starat a jednak jsou to hry, kdy zvířata používáme například pro závodění (dostihy) nebo je musíme trénovat. I když se podobné hry na online herních webech nachází většinou v kategoriích her pro dívky, mohou si je stejně tak dobře zahrát i chlapci,¨takže tento druh her můžeme považovat za neutrální.

Spoj 3 hry

Mezi spoj 3 hry patří skutečně skvělé hry jako jsou například Rise of The Atlantis nebo Around the World in 80 days. Úkolem hráče je spojit 3 stejné symboly vedle sebe nebo nad sebe a odstranit je tak z hrací plochy. Většinou mají tyto hry i nějaký příběh (například hledání různých artefaktů, apod.), takže jejich celková hratelnost je velmi vysoká. Tyto hry se sice obvykle řadí mezi hry pro dívky, ale stejně tak bychom je mohli zařadit i mezi logické hry. Mohou je tedy stejně tak dobře hrát jak děvčata tak chlapci.

Videoukázky her pro dívky

Pokud si chcete prohlédnout jak hry pro dívky vypadají v reálu, koukněte na následující video, které vám napoví, jaké hry to naše dívky hrají.

Kde hledat hry pro dívky

Všechny výše uvedené hry si můžete zahrát na každém lepším webu s online hrami. Některé weby mají i svou zvláštní kategorii, která se obvykle jmenuje hry pro dívky a ve které tyto hry najdete.

Advertisements
This entry was posted in Hry pro dívky and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Musíte být dívka, abyste mohli hrát hry pro dívky?

  1. Vymazlo says:

    Hry pro dívky jsou oblíbenou kratochvílí nejen holek, ale i kluků. Ono se dnes ty rozdíly pomalu stírají. Když můžou holky hrát hry pro kluky, proč by nemohly kluci hrát hry pro holky.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s